Малшансът пак скрои номер на Айнтрахт (видео)

Кризата на резултати при Айнтрахт (Франкфурт) продължи с 0:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 26-ия кръг на германския елит. Марко Фабиан пропусна дузпа в 78-ата минута, с което лиши домакините от заслужен успех. Ударът беше отразен от вратаря Ян Зомер, който спаси и всички други опасности, които "орлите" създадоха. Веднъж и гредата помогна на швейцарския страж след удар с глава на Талеб Тавата.

За тима от Франкфурт това е седми пореден двубой в Бундеслигата без победа, като за този период футболистите са вкарали само един гол. Независимо от това Айнтрахт вече е с равен точков актив с Кьолн, който засега взима последната квота за евротурнирите.

Гладбах пък е чак десети, след като е непостоянен в изявите си. В последните няколко минути днес гостите играха с 10 души, защото Тобиас Щробъл беше отстранен за втори жълт картон.