Роси избухна с хеттрик за Селта (видео)

В последен мач от кръга в Ла Лига Селта победи Лас Палмас с 3:1. В герой за домакините от Виго се превърна Джузепе Роси, който отбеляза и трите попадения за отбора на Едуардо Берицо. За Лас Палмас точен беше Педро Бигас в края на двубоя.

В 10-ата минута гредата спаси гостите след удар на Неманя Радоя, но в 12-ата Бигас загуби топката пред наказателното поле и Роси я прокара под плонжа на Раул Лисоаин. Яго Аспас пропусна да направи 2:0, а удар на Кевин-Принс Боатенг беше спасен от вратаря на галисийци Серхио Алварес. В 35-ата минута Роси с добавка от около метър увеличи преднината на Селта.
Хеттрикът на италианеца стана факт в 57-ата минута, когато той беше изведен зад защитата и стреля точно по диагонала. В 81-ата минута виновникът за първия гол Бигас върна едно попадение, след като малко преди това Алварес изби в корнер негов далечен удар.

В класирането Селта е на 10-то място с 41 точки, а Лас Палмас има 35 и е на 12-та позиция.