Ейбар мечтае за Европа (видео)

След като през уикенда надви Виляреал като гост, днес Ейбар се справи на собствения си "Ипуруа" с Лас Палмас и съвсем сериозно се намеси в битката за местата, даващи право на участие в Лига Европа. Отборът на Хосе Луис Мендилибар заема осма позиция с 47 точки - само три по-малко от шестия Атлетик Билбао.

Резултата в двубоя откри Бебе в 14-ата минута, а десет по-късно Айтами покачи на 2:0. Гостите се върнаха в двубоя с попадение на защитника Маурисио Лемос в 62-ата минута, но скоро след това Адриан Гонсалес реши всичко в полза на баския тим.

Лас Палмас записа трета загуба в последните си 4 мача и се смъкна в долната половина на таблицата.