Виляреал се подхлъзна срещу Лас Палмас (видео)

Отборът на Лас Палмас спря победния устрем на Виляреал в Примера дивисион, след като се наложи с 1:0 в сблъсъка между двата тима от 28-ия кръг. Преди този мач "жълтата подводница" бе в серия от 3 поредни победи и отборът се приближи до лидерите в  класирането, но днешното поражение доста обърка сметките му.

Единственото попадение в мача падна още в 10-ата минута. Тогава Дани Кастеяно центрира отлично за Кевин-Принс Боатенг в наказателното поле и той с глава простреля вратата за 1:0.

Проблемите за гостите станаха още по-сериозни в 20-ата минута, когато  Виктор Руис задържа откъсващ се нападател и си изкара директен червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Така футболистите на Виляреал не успяха да се върнат в мача и трябваше да преглътнат загубата.

След това поражение Виляреал остава на 5-ото място в класирането с 44 точки в актива си. Лас Палмас пък вече е на 11-ата позиция с 35 точки.