Мисията на Нанси става все по-сложна (видео)

31-ият кръг във френската Лига 1 започна с домакински успех на Гинган срещу Нанси с 1:0. Победата донесе Слоан Приват в 59-ата минута. Победата изкачи домакините на осмо място в класирането с 41 точки, колкото има и Рен, а Нанси остана в зоната на изпадащите с 28 точки и с всеки изминал мач намалява шансовете си да оцелее в елита.

След три поредни загуби Нанси разчиташе да си тръгне поне с точка от стадион "Рудуру", но през целия мач се бранеше. Футболистите на Гинган направиха няколко пропуска преди почивката и в началото на второто полувреме, но след час игра Приват наху на скорост в наказателното поле и с плътен удар откри резултата.

След гола Гинган продължи да доминира, а Нанси не направи нищо в офанзивен план, за да се добере до равенството.