Гинган помете Бастия с пет гола за едно полувреме

Отборът на Гинган разби с 5:0 Бастия в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Бретанците се наложиха над корсиканците през втората част, когато паднаха всички пет попадения. Янис Салибур откри малко след подновяването на играта, а скоро Люка Део удвои. В 61-ата минута Гаел Даник от гостите получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. До края на мача Гинган наниза още три попадения във вратата на Алексис Тебо. Автори бяха Джими Бриан, Людовик Блас и Алксандре Менди. В класирането Гинган е на комфортното девето място с актив от 38 точки, докато Бастия е предпоследен с 25 и много поводи за размисъл до края на шампионата.

Нант стигна до победа в Монпелие. “Канарчетата” се наложиха с 3:2, въпреки че изоставаха в резултата в началото на мача, когато Стив Муние даде аванс на домакините. С два гола на новото попълнение Прежюс Накулма обаче Нант обърна. В 84-ата минута обаче Риад Будбуз изравни. Когато всичко вървеше към равенство обаче Емилиано Сала донесе победата на гостите. “Канарчетата” са десети с 37 точки, докато Монпелие са 13-и с 33.

Рен и Дижон завършиха наравно 1:1. Жулио Таварес откри за гостите, но Уесли Саид все пак спаси точката за бретанците. Рен е девети с 38 точки, докато Дижон е на границата на опасната зона с 28.