Паскова и Каменова със загуба, но с място на полуфиналите в Полша

Волейболният отбор на Девелопрес СкайРес (Жешув), с българските волейболистки Кремена Каменова и Мирослава Паскова, си взе своето, за да си подпечата мястото в полуфиналните плейофи на полската Орлен Лига. Волейболистките от Жешув паднаха като гости на Джакомини Будовлани (Торун) с 2:3 (25:18, 25:14, 15:25, 18:25, 9:15) в мач от предпоследния 25-и кръг на редовния сезон.

Въпреки загубата, благодарение на спечелената една точка от срещата Девелопрес СкайРес ще завърши твърдо на 4-о място в крайното класиране, след като кръг преди края има 50 точки след 16 победи и 9 загуби, с 4 точки повече от 5-ия Таурон МКС (Даброва Горнича). Така отборът от Жешув, който бе абсолютен новак в елита на Полша, се класира за първи път в историята си за полуфиналните плейофите. В последния 26-и кръг от редовния сезон Паскова, Каменова и компания са домакини на силния тим на Импел (Вроцлав). Дербито е следващия вторник (28 март) от 19,00 часа българско време.

След като волейболистките на Девелопрес СкайРес спечелиха убедително първите два гейма, италианският треньор на тима Лоренцо Мичели смени изцяло състава си и даде шанс за изява на всички резерви. По този начин Кремена Каменова игра само в първите две части, след което бе сменена от Мирослава Паскова. Каменова се отличи с едва 6 точки (35% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане), докато Паскова стана най-резултатна с 13 точки (1 ас, 32% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане). Сръбкинята Адела Хелич, играла в първите два гейма, също завърши с 13 точки (2 блока и 58% ефективност в атака) за гостите от Жешув. За домакините от Торун Патрисия Полак реализира 24 точки (4 блока, 2 аса, 45% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата.