Теди Салпаров и Зенит продължават да защитават титлата си в Шампионската лига

Българското либеро Теодор Салпаров и руският гранд Зенит (Казан) ще продължат да защитават титлата си в Шампионската лига. Момчетата на треньора Владимир Алекно се наложиха категорично у дома над белгийския КНАК (Рзозеларе) с 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) в мач-реванш от Плейофи 12 на най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред над 3200 зрители. Първи съдия на срещата беше българинът Илиян Георгиев.

Така след две чисти победи с по 3:0 гейма Теди Салпаров и компания продължават напред към Плейофи 6 на ШЛ. Там ще ги очаква победителя от двойката между шампиона на Полша ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) и руския гранд Белогорие (Белгород). В първата среща Белогорие спечели като гост с 3:1, а в момента се играе реваншът в Русия. Мачовете от следващата фаза на плейофите на най-престижния евротурнир са в началото на април.

Теди Салпаров игра за домакините единствено в третия гейм, след като замени Алексей Вербов. Българското либеро завърши с 25% позитивно и 25% перфектно посрещане. Над всички за Зенит бе Максим Михайлов, който заби 21 точки (5 аса!!!, 1 блок и 58% ефективност в атака) за победата. Кубинецът Вилфредо Леон добави още 18 точки (5 аса!!!, 1 блок, 55% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за успеха. За тима на КНАК Томас Конингс завърши с едва 9 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - КНАК (РЬОЗЕЛАРЕ, БЕЛГИЯ) 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 2, Максим Михайлов 21, Вилфредо Леон 18, Матю Андерсън 10, Артьом Волвич 3, Александър Гуцалюк 8 - Алексей Вербов-либеро (Игор Кобзар 1, Денис Земченок, Андрей Ащев 1, Евгений Сивожелез, Владимир Мелник, ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро)
Старши-треньор: Владимир Алекно
КНАК: Анхел Тринидад 3, Томас Конингс 9, Пиетер Кулман 4, Гертжан Клаес 8, Мигел Форнес 5, Арно Ван Де Велде 8 - Щайн Дейонкхеере-либеро (Щайн Д'Хулст 1)
Старши-треньор: Емиле Русо.