Зенит удари Белогорие в първия руски сблъсък в Шампионската лига

Волейболният гранд Зенит (Казан), с либерото на националния ни отбор Теодор Салпаров, е на крачка от класиране за финалната четворка на Шампионската лига, след като спечели първия руски сблъсък срещу Белогорие (Белгород) в Плейофи. Момчетата на треньора Владимир Алекно се наложиха вкъщи над Белогорие с 3:1 (25:14, 25:17, 23:25, 26:24) в първия мач от тази фаза на плейофите в най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред близо 4500 зрители в собствената си зала "Санкт Петербург".

Срещата-реванш е на 13 април (четвъртък) от 19,00 часа българско време в Белгород. На Теди Салпаров и компания им трябва само два спечелени гейма, за да се класират за финалите в Рим, където да защитават титлата си от миналата година. От друга страна Белогорие трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Теди Салпаров така и не се появи на полето, след като цял мач игра Алексей Вербов. Над всички за Зенит бе Максим Михайлов, който заби 20 точки (3 блока и 52% ефективност в атака) за победата. Кубинската звезда Вилфредо Леон пък добави още 17 точки (4 блока, 41% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Белогорие Дмитрий Мусерский се отчете с 16 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) 3:1 (25:14, 25:17, 23:25, 26:24)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 3, Максим Михайлов 20, Вилфредо Леон 17, Матю Андерсън 15, Артьом Волвич 8, Александър Гуцалюк 6 - Алексей Вербов-либеро (Евгений Сивожелез)
Старши-треньор: Владимир Алекно
БЕЛОГОРИЕ: Марлон Яред 1, Максим Жигалов 4, Тарас Хтей 4, Серхей Тетюхин 9, Дмитрий Мусерский 16, Артьом Смоляр 2 - Алексей Обмочаев-либеро (Роман Данилов 2, Роман Порошин 1, Дмитро Терьоменко 4, Ян Йерешченко 13, Ярослав Подлесних 3, Роман Мартинюк-либеро)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.