Жардим: Това е признание за нашата работа

Треньорът на Монако Леонардо Жардим беше изключително щастлив след отстраняването на Манчестър Сити в 1/8-финалите на Шампионската лига. Тимът му спечели с 3:1 реванша на "Луи II" и заличи загубата с 3:5 на "Етихад".

"Много сме щастливи от това класиране. Гледах 2-3 пъти мача в Манчестър и смятам, че резултатът 3:5 не е справедлив, защото платихме твърде скъпо за някои малки грешки. Затова бях оптимист, че в два мача можем да отстраним Манчестър Сити. Тази вечер направихме много добро първо полувреме. Съперникът се адаптира към тактиката ни през втората част и ни затрудни, но ние продължихме да ги пресираме, за да не позволим топката да се задържа в тях, защото това щеше да е равносилно на сигурна смърт.

Щастлив съм за нашите фенове и цяла Франция, защото ще продължим да представяме страната в Шампионската лига. За втори път в последните години достигаме до тази фаза и това е признание за нашата работа. В навечерието на мача ме попитаха дали се страхувам от този мач. Нямаше страх. Това беше мач, от който можеш само да спечелиш, от тези, които се играят до пълно изтощение. Обичам двубоите с висок залог", коментира Жардим.