Монако покоси Ман Сити в ново шоу на "Луи II" (видео+галерия)

Монако стана поредният отбор, който си осигури класиране на 1/4-финал в Шампионската лига. Това се случи тази вечер, след като монегаските спечелиха с 3:1 реванша срещу Манчестър Сити и елиминираха английския тим от турнира с общ резултат 6:6 от двата мача и по-добри показатели като гост. Двата тима отново направиха хубав атакуващ двубой и си размениха по едно полувреме, като домакините на "Луи II" доминираха през първата част, но втората бе за гостите. Килиан Мбапе откри резултата в 8-ата минута, а Фабиньо удвои в 29-ата минута. В 71-ата минута Лерой Сане върна надеждите на "гражданите", но в 77-ата минута Тиемуе Бакайоко реши всичко с трети гол за френския тим.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Те създаваха положение след положение, докато Манчестър Сити нямаше дори един удар към вратата на Даниел Субашич. Играчите на Джосеп Гуардиола бяха абсолютно беззъби в предни позиции и логично бяха наказани за пасивната си игра.

Първата сериозна опасност за монегаските дойде в 7-ата минута, когато Мбапе се възползва от грешка при изнасянето на топката, напредна и отправи опасен удар, който обаче бе отразен блестящо от Вили Кабайеро. Само минута по-късно се стигна и до откриване на резултата. Бенжамен Менди нахлу в пеналта, но опитът му за центриране бе блокиран. Топката обаче се озова в Бернардо Силва, който центрира по земя и Килиан Мбапе засече във вратата за 1:0.

Това попадение още повече вдъхнови французите, които заиграха още по-разкрепостено. В 16-ата минута Мбапе заби нов гол, който обаче правилно бе отменен заради засада. В 18-ата минута пък Валер Жермен пробва далечен изстрел, който мина над вратата.

По-добрата игра на Монако все пак бе увенчана с втори гол. В 29-ата минута Менди напредна по фланга почти до аутлинията и отправи прекрасно центриране към Фабиньо, който без забавяне насочи топката във вратата за 2:0.

Второто полувреме обаче бе коренно различно и Манчестър Сити бе отборът, който контролираше събитията на терена. В 55-ата минута Рахим Стърлинг бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле, но се засуети и от добрата атака не произлезе нищо. След това в 62-ата минута Лерой Сане напредна на скорост и подаде към Серхио Агуеро пред вратарското поле, но ударът на аржентинеца бе крайно разочароващ. Три минути по-късно след страхотна контраатака Давид Силва изведе Агуеро сам срещу вратаря, но той не успя да го преодолее. В 67-ата минута пък Сане бе изведен на скорост в пеналта, но от трудна позиция не съумя да намери очертанията на вратата.

Натискът на гостите все пак даде резултат. В 71-ата минута Стърлинг отправи силен удар, който бе избит от Даниел Субашич, но кълбото отиде в краката на Сане, който нямаше как да сгреши и вкара в опразнената врата.

Радостта на "гражданите" обаче бе твърде кратка. В 77-ата минута при едно центриране в наказателното поле Тиемуе Бакайоко бе изпуснат от отбраната и с глава простреля вратата на Кабайеро за 3:1.

До края на мача Манчестър Сити опита да натисне, но като че ли и силите на гостите вече свършиха и те така и не успяха да направят нещо запомнящо се. В крайна сметка те трябваше да преглътнат поражението и отпадането си от турнира, докато Монако се класира напред и вече чака жребия в петък в Нион.