Шалке 04 изигра полувреме като по учебник (видео)

Шалке 04 сложи край на незадоволителните резултати в последно време с изразителното 3:0 над Аугсбург в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. С този успех домакините се изкачиха до 11-а позиция и са само на 5 точки от зона "Европа". Всичко най-интересно се случи през първото полувреме. В него паднаха и трите гола - реализирани от зимните попълнения Гуидо Бургщалер (4',29') и Даниел Калиджури (34').

В 32-ата минута, при резултат 2:0, Паул Верхаах от тима от Бавария пропусна дузпа. Наказателният удар беше спасен от вратаря Ралф Феерман, като по този начин беше сложен край на отличната серия на капитана на Аугсбург от бялата точка. Досега в Бундеслигата Верхаах нямаше париран от вратар удар от бялата точка. Холандецът беше реализирал 15 от 16, като единственият му пропуск беше греда.

Аугсбург е неубедителен в изявите си и не е далеч от изпадащите.

За Шалке тази победа идва между двата сблъсъка с Борусия (Мьонхенгладбах) от 1/8-финалите в Лига Европа. Първата среща в Гелзенкирхен преди три дни завърши 1:1.