Гладбах заби юмрук на Шалке в I част от трилогията (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с изразителното 4:2 домакинството си на Шалке 04 в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата и вече е само на 3 точки от шестата позиция в класирането. В същото време тимът от Гелзенкирхен остава на незавидната 13-а позиция. Днешният сблъсък беше първият от трите, който двата състава ще изиграят помежду си до 16 март, след като жребият за 1/8-финалите в Лига Европа отреди те да се срещнат и в този турнир.

Тази вечер Борусия категорично надигра съперника си и можеше да спечели с много повече от тези два гола разлика. След по едно разменено попадение преди почивката - на Фабиан Джонсън (28') за домакините и Набил Бенталеб (38'-дузпа) за "миньорите", през втората част Гладбах "развинти" бранителите в синьо. Рафаел, Ларс Щиндъл и Джонсън плетяха атака след атака и в 64-ата минута американецът вкара отново - за 2:1. Само три минути по-късно Оскар Венд покачи на 3:1, а Рафаел окончателно сломи Шалке с гол за 4:1 в 76-ата.

В 83-ата Леон Горетцка сложи край на попаденията с глава.

Битката между двата тима продължава в четвъртък на "Фелтинс Арена".