Германската битка: Борусия (М) се измъкна от хватката на Шалке (видео)

Шалке 04 надигра Борусия (Мьонхенгладбах) в първата част от германския сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа, но не успя да го победи. Мачът в Гелзенкирхен завърши 1:1 с голове още до 25-ата минута. Домакините имаха редица положения, удариха и две греди, но равенството не се промени, като развръзката ще се състои след седмица на "Борусия Парк".

През изминалия уикенд Борусия срази "миньорите" с 4:2 на свой терен в Бундеслигата и тази вечер влезе в мача със самочувствие. Това си пролича след четвърт час, когато неотразимият тази пролет Ларс Щиндъл изведе Йонас Хофман сам срещу вратаря за 1:0.

Този гол обаче не притесни домакините, които показаха воля за обрат и само десет минути по-късно Гуидо Бургщалер изравни. Секунди преди попадението обаче гостите претендираха за нарушение срещу Рафаел, което съдията не отсъди.

Шалке 04 продължи да бъде по-настоятелният тим, като треньорът Маркус Вайнцийрл си беше взел поука от поражението в неделя и днес заложи на постройка с четирима бранители за сметка на тримата досега.

Краят на първата част дойде след атакуващ футбол и от двата тима, но това само ги измори. След почивката темпото спадна.

Интересно стана отново чак след влизането на Ерик-Максим Чупо-Мотинг в 72-ата минута. Само две по-късно камерунецът удари греда, а веднага след него Бургщалер пропусна от няколко метра. След още няколко секунди Чупо-Мотинг помогна за нова опасност, като този път изстрел на Бургщалер рикошира и топката кацна върху напречната греда на Зомер, а при добавката вратарят на Борусия спаси сигурно попадение след шут на Даниел Калиджури.

Пред стража на Гладбах вреше и кипеше, но до втори гол в полза на домакините така и не се стигна. Показателно за превъзходството на "кралскосините" е статистиката, според която те са имали 20 изстрела към вратата срещу само 5 на противника.

Реваншът е на 16 март от 22:05 часа.

ШАЛКЕ 04 - БОРУСИЯ (М) 1:1
0:1 Хофман (15)
1:1 Бургщалер (25)