Виляреал с резонна победа у дома (видео)

Отборът на Виляреал надделя с 2:0 над гостуващия Еспаньол в дуел от 26-ия кръг на испанското първенство. Роберто Сориано (45) и автогол на Диего Лопес (80) прибавиха нови три точки към актива на "подводницата". С успеха валенсианци се укрепиха на шестото място в класирането.

Преди двубоя играчите на Виляреал излязоха с фланелки в подкрепа на Серхио Асенхо, който няма да играе до края на сезона поради контузия. Още във втората минута Седрик Бакамбю притесни Диего Лопес - испанският страж улови. В 15-ата Андрес Фернандес на два пъти спаси след удари на Пабло Пиати. Четири минути по-късно Жерард Морено стреля неточно с глава от изгодна позиция. В 21-ата Морено прати топката в мрежата, но при отсъдено нарушение в нападение. В 25-ата съдията Де Бургос Бенгоечея назначи двоен удар, след като Диего Лопес улови топката при пас от свой съотборник. "Жълтите" не се възползваха от ситуацията и Роберто Солдадо шутира в стената.

В края на полувремето тимът на Фран Ескриба натисна. В 43-ата Диего Лопес се справи с удар на Саму Кастийехо, а малко по-късно в рамките на същата минута испанският страж парира майсторски след изпълнение на Роберто Сориано. В 45-ата италианският халф опъна мрежата. Марио Гаспар стигна до топката в наказателното поле и подаде към непокрития Сориано, който чукна от малкото наказателно поле - 1:0.

Гостите от Барселона не успяха да реагират след почивката. "Лос амарийос" контролираха играта, макар да не създаваха голови опасности. В 71-ата минута Хосе Мануел Хурадо изстреля много добре топката и тя профуча над гредата. Пет минути по-късно Ману Тригерос тресна напречната греда след пряк свободен удар. В 80-ата домакините затвориха срещата с втори гол. Диего Лопес спаси след изстрел на Тригерос, но при добавката Бакамбю шутира към близкия ъгъл, топката се удари в гредата, а след това в задната част на врата на вратаря - автогол.