Скъсана мрежа, нелеп автогол и скандален гол на Канарските острови (видео)

Отборът на Лас Палмас спечели с 5:2 у дома срещу последния Осасуна в куриозен мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Хесе Родригес откри головата си сметка в седмата минута, а след попадението последва триминутна пауза за укрепване на мрежата. Памплонският тим направи обрат с два гола на Кенан Кодро (31 и 37). След почивката "жълтите" стигнаха до победата след голове на Марко Ливая (55), Унай Гарсия (70 - автогол), Роке Меса (77) и пак Хесе (87). Автоголът дойде след подхлъзване, а попадението на Меса падна от засада.

В седмата минута Хесе Родригес вкара първия си гол за "жълтите". Номер 10 матира вратаря Салваторе Сиригу с изстрел от осем метра. Интересното е, че след гола мрежата беше скъсана и се наложи кратко прекъсване на срещата. Оказа се, че секунда след гола Марко Ливая направи цепка в мрежата с радостния си удар обратно в мрежата.

В 13-ата Маурисио Лемос стреля коварно от фал, но вратарят успя да отклони в корнер. В 21-ата Хесе опита да реализира за втори път, ала ударът му нямаше достатъчно сила и точност. В 31-ата гостите от "Ел Садар" изненадващо стигнаха до изравняване. Хайме Ромеро центрира отляво, вратарят Хави Варас не се намеси добре, топката попадна у Кенан Кодро, който хладнокръвно я прати в мрежата - 1:1. Шест минути по-късно Кодро отбеляза втори гол за памплонци след нова грешка на вратаря Варас. Стражът на "жълтите" не се справи с удара, въпреки че той нагледно нямаше нито достатъчно сила, нито точност - 1:2.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 55-ата минута момчетата на Кике Сетиен стигнаха до попадение за 2:2. След късо изпълнение на корнер Роке Меса центрира на втората греда, където Марко Ливая игра с глава и насочи точно по диагонала. В 66-ата Алекс Беленгер нацели близката греда при опит за удар. В 70-ата Унай Гарсия си отбеляза нелеп автогол. Баският бранител понечи да изчисти наглед елементарна топка, но се подхлъзна и я заби в собствената си врата - 3:2 за канарския тим.

В 77-ата домакините вкараха доста спорен четвърти гол. При изпълнение на фал топката беше върната пред дъгата и Роке Меса стреля по земя, намирайки десния ъгъл на Сиригу. Лемос беше в засада, не игра с топката, но подскочи лекичко, позволявайки й да мине под краката му. Страничният рефер вдигна флага за засада, но след кратка консултацията арбитърът реши, че това е гол и сбърка. В 87-ата Хесе оформи крайното 5:2.