Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Дузпа в добавеното време измъкна Ла Коруня срещу Бетис (видео)

Отборът на Ла Коруня се добра само до равенство 1:1 в домакинството си на Бетис от отложения мач от 21-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на "Риасор" дори трябва да са доволни от спечелената точка, която дойде едва в 3-ата минута на добавеното време с гол от дузпа.

Гостите взеха преднина в срещата в 70-ата минута. Тогава след центриране от корнер топката не бе избита добре от защитата и стигна до Кристиано Пичини, който със силен удар успя да я промуши в мрежата за 0:1.

Така двубоят отимаше към победа на гостите, но в добавеното време домакините получиха дузпа в своя полза. Съдията Алфонсо Алварес видя нарушение на Херман Пецейя при борба за една висока топка със Селсо Борхес в наказателното поле. Именно костариканецът се нае с изпълнението на наказателния удар и от бялата точка вкара за крайното 1:1.

С това реми Депор се изкачи до 16-ото място във временното класиране с актив от 24 минути. Бетис пък може да съжалява за изпуснатата победа и с 28 точки се намира на 14-ото място.