Монтана даде гейм на Тетевен

Волейболистите на Монтана постигнаха 15-а победа в Суперлигата на България. Воденият от наставника Даниел Пеев тим обърна и надигра у дома Тетевен Волей с 3:1 (20:25, 25:20, 25:19, 25:22) в среща от 20-ия кръг на шампионата, играна тази вечер.

Загубеният гейм обаче коства второто място на домакините, на което се изкачи шампионът Добруджа. Възпитаниците на треньора Даниел Пеев влязоха трудно в мача. В първия гейм посрещането им не бе на ниво, което оказа влияния върху цялостната игра на отбора. Във втората част обаче всичко си дойде на мястото и до изненада не се стигна. Златко Кьосев се отличи с 23 точки за успеха на Монтана, с 18 точки мача завърши Минчо Минчев. За Тетевен силно игра Емилиян Мирчев, който отбеляза 20 т. Опитният Камен Каменов не показа никакви сантименти към бившия си отбор и добави 10 т. за гостите.

Монтана – Тетевен волей 3:1 (20:25, 25:20, 25:19, 25:22)

Монтана: Златко Кьосев 23, Борис Наков 7, Александър Симеонов-кап. 7, Любомир Агонцев, Минчо Минчев 18, Николай Къртев 8 (Георги Михалев 4, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Тетевен: Ивайло Великов 7, Ангел Неев 3, Мирослав Братанов 5, Емилиян Мирчев 20, Борислав Димитров-кап. 3, Камен Каменов 10 (Константин Костов 4, Пламен Христов 1, Антон Василев-либеро). Треньор: Георги Мечкарски.

Съдии: Милан Тодоров, Илиан Георгиев.