Тетевен с чиста победа над Черно море

Волейболният отбор на Тетевен Волей победи категорично у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) в мач от предпоследния 21-и кръг от редовния сезон на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Георги Бенковски".

Така тетевенци остава на 8-о място във временното класиране с 8 победи, 12 загуби и 25 точки, но и мач по-малко. Черно море продължава да е 10-и с 5 победи, 15 загуби, 17 точки и също среща по-малко. В събота (4 март) от 18,00 часа двата тима ще изиграят отложения двубой помежду си от 10-ия кръг, като този път срещата ще бъде в Морската ни столица. В последния 22-и кръг пък Тетевен ще гостува на победителя в редовния сезон ЦСКА, докато варненци ще са домакини на звездния състав на Нефтохимик 2010. Мачовете са следващия петък (10 март) от 18,30 часа.

Първият гейм на срещата стартира равностойно, но впоследствие домакините от Тетевен взеха инициативата. Варненци, обаче, не се отказаха и успяха да стопят разликата до една точка. Все пак, "зелените" се мобилизираха в ключовите моменти и спечелиха гейма с 25:22. Вторият гейм протече идентично, с много борба и от двете страни на мрежата. Играчите на Петър Мечкаров отново показаха, че са по-добрият отбор и затвориха лесно частта след убедително 25:16. В третата част имаше интрига, като на два пъти Черно море водеха в резултата, но тетевенци отново заиграха по обичайния си силен начин и се поздравиха с победата след 25:23 и 3:0.