Чочев разпечата вратата на Буфон при шоу на Игуаин и Дибала

Лидерът в Серия А Ювентус очаквано разгроми Палермо с 4:1 в първия мач от 25-ия кръг и увеличи аванса си на върха в класирането временно на 10 точки пред втория Рома, който в неделя приема Торино. Положението на Палермо изглежда все по-отчайващо, като тимът е в зоната на изпадащите на цели осем точки от спасителния бряг.

Головете за Ювентус отбелязаха Клаудио Маркизио в 13-ата минута, Гонсало Игуаин в 63-ата, а Пауло Дибала се разписа на два пъти - директно от фаул в 40-ата и отново 88-ата. За Палермо почетното попадение отбеляза българският национал Ивайло Чочев с глава в добавеното време, като това бе първи гол във вратата на Буфон на "Ювентус Стейдиъм" през 2017 година. Единствените попадения през годината във вратата на Ювентус бяха двете при загубата от Фиорентина с 1:2 във Флоренция.

Новото в състава на "Старата госпожа" в този мач беше включването сред титулярите на хърватина Марко Пяца, който замести на лявото крило наказания Марио Манджукич. Почивка от треньора Масимилиано Алегри пък получиха Стефан Лихтщайнер, Алекс Сандро и Хуан Куадрадо заради предстоящото гостуване на Порто в Шампионска лига идната седмица. Колумбиецът все пак се появи в игра в края.

Двубоят беше забележителен за Леонардо Бонучи, който излезе в мач номер 300 с екипа на Ювентус.

Двубоят започна вихрено за домакините, като още в петата минута гредата спаси Палермо от попадение след изстрел от фаул на Пауло Дибала. Логичното се случи в 13-ата, когато след нов фаул пред вратата на тима от Сицилия зад защитата се оказа Гонсало Игуаин. Той укроти топката и я насочи пред вратата, където Клаудио Маркизио я засече ефектно в мрежата.

След гола Ювентус остави инициативата на гостите и на няколко пъти можеше да бъде наказан, но стабилната игра на Джанлуиджи Буфон и защитниците пред него не позволи това да се случи.

Пет минути преди края на първото полувреме Пауло Дибала също записа името си като голмайстор, след като се разписа директно от фаул във вратата на Посавец.

В 63-ата минута аржентинецът влезе в ролята на асистент на своя сънародник Гонсало Игуаин, като го изведе на отлична позиция и за опитния голмайстор не беше проблем да прехвърли вратаря на Палермо.

60 секунди преди последния съдийски сигнал Дибала направи 4:0 след блестяща асистенция с пета на Игуаин, а в 93-ата минута Ивайло Чочев с глава от корнер вкара за крайното 4:1.