Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Джеко разглоби “жълтата подводница” (видео)

Отборът на Рома постигна впечатляваща победа с 4:0 като гост на Виляреал в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа и на практика си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. В герой за “вълците” се превърна Един Джеко, който наниса хетрик в рамките на 20 минути през втората част и предреши изхода от сблъсъка.

Резултатът бе открит от Емерсон Палмиери в 32-ата минута. При една грешка в защитата на испанците топката стигна до бразилеца, който с чудесен далечен удар не остави шансове на вратаря на домакините. След почивката Виляреал тръгна смело напред в търсене на изравняване, но бе попарен на контраатака. Първо в 65-ата минута пробив отдясно на Мохамед Салах изведе Джеко на чиста позиция, който елегантно се освободи от защитник и нямаше как да пропусне. Малко по-късно Жуан Жесус намери босненеца с дълъг пас зад отбраната и с нов мощен шут нападателят направи 3:0.

В 85-ата минута Раджа Наинголан намери Джеко в наказателното поле и таранът отново намери пролука, за да покачи на 4:0, с което до направи реванша в Рим след седмица протоколен. "Жълтата подводница" пък трябва да се надява на чудо, наваксвайки големия пасив, за да продължи напред.

Виляреал - Рома 0:4
0:1 Палмиери (32)
0:2 Джеко (65)
0:3 Джеко (79)
0:4 Джеко (86)