Отново златен гейм в залата на Амрисвил

Швейцарският шампион Волей Амрисвил (Амрисвил), който елиминира българския ЦСКА от турнира за Купата на ЦЕВ, достигна за втори път до златен гейм в турнира.

Както е известно, швейцарският тим спря "червените" именно след допълнителен гейм до 15 след загубата с 1:3 в София и успеха с 3:1 в реванша.

На осминафинал Амрисвил се изправи срещу френския Ажаксио, като първият мач се изигра на френска земя. В него домакините се наложиха с 3:1 (25:22, 26:24, 18:25, 25:21)

В реванша Амрисвил спечели с 3:1 (25:20, 16:25, 25:22, 25:17) пред своите фенове в залата "Теленфелд" и така се стигна до решителния златен гейм. в Него обаче французите успяха да се мобилизират и да спечелят с 15:12, с което да спрат похода на Амрисвил в Европа.

Себастиен Щеигмейер реализира 26 точки (4 аса, 2 блокади, 53 % в нападение) за Амрисвил, а за френския тим 26 направи македонецът Йовица Симовски (2 аса, 50 % в атака). Българинът с френски паспорт Даниел Петров се включваше като резерва в третия и четвъртия гейм, но не успя да запише точка.

На четвъртфинал Аячо очаква победителя от двойката Фенербахче (Истанбул, Турция) - Левски София (България).