Кремена Каменова MVP в Полша

Полският Девелопрес СкайРес (Жешув) с Кремена Каменова и Мирослава Паскова в състава си спечели с 3:1 (25:17, 25:18, 21:25, 25:18) гостуването си на КС Палас (Бидгошч) в мач от XIX кръг на местната Орлен Лига.

Кремена Каменова изигра много силен мач и отбеляза 16 точки (1 ас, 2 блокади, 39 % в нападение), а в посрещане от 28 топки показа 32 % позитивно и 11 % отлично (само една грешка). Тя бе отличена и като

Най-полезен състезател

(MVP).  Мирослава Паскова се включваше като резерва в последните два гейма, но не успя да отбележи точка. Катаржина Забинска реализира 18 (1 ас,

6 (!) блокади

, 58 % в нападение).За домакините

Евелина Кживичка записа 14 точки

(1 ас, 1 блокада, 39 % в нападение). Във временното класиране Девелопрес СкайРес заема четвърта позиция с актив от 36 точки, а лидер е Хемик (Полице) с 49.  В следващия кръг Девелопрес СкайРес е домакин на Легионово на 15 февруари от 20:00 часа.