Каменова и Паскова мачкат в Полша

Полският Девелопрес СкайРес (Жешув) с Кремена Каменова и Мирослава Паскова постигна нова победа в местната Орлен Лига.

В мач от междинния XX кръг на първенството тимът от Жешув срази с 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) като домакин Легионовия (Легионово). Това бе и перфектният подарък в аванс за Мира Паскова, която днес празнува рожден ден.

Кремена Каменова бе в титулярния състав на тима си и отбеляза 10 точки (1 ас, 41 % в нападение), докато Мирослава Паскова се включваше като резерва в първите два гейма и успя да се разпише с една точка, директно от сервис. С 15 точки се отличи сръбската нападателка на тима Адела Хелич (1 ас, 2 блокади, 48 % в атака).

След третата си поредна победа (и общо 17-а) Девелопрес СкайРес е на четвърто място с 39 точки. Лидер е Хемик (Полице) с 54.

В следващия кръг отборът от Жешув приема Атом Трефл (Сопот) на 19 февруари от 16:00 ч б.в.