Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Без сантименти: Дюрант се завърна в ОКС с 34 точки и победа (видео)

Кевин Дюрант бе най-мразеният човек в Оклахома Сити, но неспирните освирквания на пълните трибуни в “Чесапийк Енерджи Арина” не го трогнаха особено. Бившата звезда на Тъндър предпочете да говори с играта си при първото си завръщане на мястото, където прекара последните 8 сезона от кариерата си. Крилото бе в основата на победата на Голдън Стейт със 130:114, с която Уориърс затвърдиха стопроцентовата си успеваемост срещу ОКС този сезон - 3 успеха в 3 мача, като всичките са с 16 или повече точки разлика.

Кей Ди бе най-резултатният играч на своя отбор с 34 точки за само 33 минути игра. “Най-полезният играч” на сезон 2013/2014 успя да вкара 9/15 стрелби за 2 точки, 3/6 за 3 точки и 7/7 наказателни удари, които допълни с 9 борби, 3 асистенции и 3 грешки.

Стеф Къри и Клей Томпсън си поделиха 52 точки, реализирайки по 26 всеки. Къри бе близо до “трипъл-дабъл” с 8 борби и 9 асистенции, както и Дреймънд Грийн, който този път вкара 6 точки, овладя 8 отскочили топки, даде 8 завършващи подавания и отне 3 топки от съперниците си. Джавейл МакГий изигра блестящ мач като замесник на контузения Заза Пачулия в стартовата петица и реализира 16 точки за 20 минути.

Очаквано нерви не липсваха, като през второто полувреме Дюрант първо влезе в остра словесна размяна с доскорошния си съотборник Ръсел Уестбрук, а след това искри прехвърчаха между него и Андре Роберсън, който го фаулира.

Уестбрук не бе достатъчен за домакините, макар да вкара 47 точки, 11 борби и 8 асистенции.  Гардът направи и цели 11 грешки - колкото имаха общо всички баскетболисти на гостуващия тим. Виктор Оладипо вкара 20 точки за Тъндър, а Стивън Адамс - 13.

Двата отбора ще премерят сили още веднъж до края на редовния сезон - на 21 март, а домакин тогава отново ще е Оклахома Сити.