Съдийски гафове подариха победата на Арсенал

Арсенал спечели с 2:0 домакинството си на Хъл, но двубоят ще се запомни с някои много спорни решения на съдията Марк Клатенбърг. Отборът на Арсен Венгер, който изгледа мача от трибуните поради наказание, поведе след гол с ръка на Алексис Санчес, а в началото на второто полувреме реферът спести червен картон на Кийрън Гибс.

В самия край на срещата лондончани получиха и дузпа, а Клукас от гостите бе изгонен. В тази ситуация нямаше сериозни съмнения, но тя само допълни неприятното усещане за играчите на Хъл. Алексис Санчес бе точен от бялата точка и оглави класацията при голмайсторите във Висшата лига след 17-ия си гол.

Арсенал започна активно и създаде няколко добри атаки в домакинството си на Хъл. Много рано обаче Арсен Венгер, който е на трибуните поради наказание, видя как започнаха проблемите за неговия тим. В деветата минута Маркович проби отдясно и центрира остро, но Ниасе не успя да засече топката. Малко по-късно гостите бяха много близо до откриване на резултата. Ниасе засече топката с глава след центриране на Гросицки, но Чех успя да се намеси.

Лондончани отговориха с две великолепни възможности. Отлична комбинация изведе Белерин на добра позиция, но бранителят стреля неточно. Секунди по-късно Алексис Санчес развинти няколко човека в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.

"Артилеристите" доминираха и заслужено стигнаха до гол, но попадението не трябваше да бъде зачетено. В 34-ата минутас лед разбъркване в наказателното поле на Хъл защитата на гостите не успя да изчисти. Якупович опита да я избие, тя се удари в ръката на Санчес и се озова в мрежата. За чилиеца това бе 16-о попадение във Висшата лига от началото на сезона.

След почивката Хъл се държеше много добре и бе близо до изравняване. След нов пробив на Маркович отдясно сърбинът намери Ниасе, който стреля отлично, но Чех се намеси. В 53-ата минута Арсенал спокойно можеше да остане с човек по-малко. Кийрън Гибс събори Маркович, който се откъсваше сам срещу вратаря, но съдията Марк Клатенбърг реши, че нарушението заслужава само жълт картон. Това бе второ сериозно решение в ущърб на гостите след попадението с ръка.

В самия край Якупович излезе неразчетено много далеч от голлинията, а Санчес успя да немери влезлия като резерва Лукас Перес. Испанецът стреля с глава, а Клукас изби топката с ръка и получи червен картон. Алексис се разписа и оформи крайното 2:0.

АРСЕНАЛ - ХЪЛ 2:0