Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лацио вкара шест, но пак показа колебание (видео)

Лацио разсипа с 6:2 като гост най-слабия тим в калчото Пескара в мач от 23-ия кръг, с което се доближи на 4 точки до третия Рома. Четири гола заби Марко Пароло, като три от тях бяха с глава, а по един добавиха Балде Кейта и Чиро Имобиле.

Типично в свой стил обаче "орлите" сами си създадоха проблемите, защото след като бяха повели с 2:0 още до 14-ата минута, те допуснаха Пескара да изравни още преди почивката, а на всичко отгоре домакините пропуснаха и дузпа, макар тя да беше пресилена. Едва след паузата Лацио успя да наложи превъзходството си и да забие четири безответни гола.

Пароло даде добър аванс за столичани в 10-ата и 14-ата минути, но в 29-ата Ахмад Бенали намали. В 37-ата минута Джанлука Капрари пропусна да изравни от дузпа, след като вратарят Федерико Маркети спаси удара му. Това е пети пропуснат наказателен удар за "делфините" от седем опита от началото на сезона, което е рекорд във водещите пет първенства на Стария континент.

Все пак Пескара, воден от бившия капитан на съперника Масимо Одо, стигна до 2:2 чрез Гастон Бругман в 41-ата минута, при който резултат дойде и краят на първата част.

Лацио се стегна и само 4 минути след антракта отново излезе напред и то пак чрез Марко Пароло. Балде Кейта направи 4:2 в 57-ата минута при контраатака, а в 69-ата минута Имобило уби интригата след корнер. Пароло завърши паметния за себе си мач с още едно попадение - за 6:2 в 77-ата минута.

Пескара остава последен, като има само една победа и тя е още от август.