Победната серия на Интер приключи с отпадане от Купата на Италия (видео)

Серията на Интер от 9 поредни победи във всички турнири вече е в миналото. "Нерадзурите" отстъпиха на Лацио с 1:2 у дома и отпаднаха на 1/4-финалите за Купата на Италия. Фелипе Андерсон в 20-ата минута даде преднина на "римските орли", а в началото на второто полувреме Лукас Билия реализира дузпа за 2:0. За нарушението в наказателното поле Жоао Миранда получи директен червен картон и остави Интер с човек по-малко. В края Марсело Брозович върна едно попадение, но това бе всичко.

На полуфиналите Лацио ще срещне победителя от двойката Рома - Чезена, което означава, че е много вероятно да станем свидетели на римско дерби.
Старши треньорът на "нерадзурите" Стефано Пиоли предприе 5 промени в сравнение със състава, който започна при успеха с 3:0 срещу Пескара. На пейката останaха капитанът Мауро Икарди, Юто Нагатомо, Гари Медел, Жоао Марио и Роберто Галярдини. Tехните места заеха Родриго Паласио, Кристиан Ансалди, Жейсон Мурийо, Евер Банега и Жофри Кондогбия.

За Лацио се завърна голмайсторът Чиро Имобиле, а освен него сред титулярите попаднаха Федерико Маркети, Патрис и Алесандро Мурджа, а сред резервите бяха Томас Стракоша, Душан Баста, Сергей Милинкович-Савич и Филип Джорджевич.
За последно двата отбора се срещнаха преди малко повече от месец, когато Интер се наложи с 3:0 в мач от Серия "А".

Началото на срещата беше равностойно. Интер имаше леко териториално предимство, но не създаваше голови положения пред вратата на Маркети. В 16-ата минута силен удар на Кондогбия срещна гредата и това бе сигнал за по-масирани атаки на домакините. Няколко минути по-късно обаче защитата на "нерадзурите" сбърка фатално. Фелипе Андерсон бе оставен непокрит след центриране на Сенад Лулич и с глава простреля Самир Ханданович.
В минутите след гола Интер положи много усилия, за да изравни, но по-опасни бяха контрите на Лацио. При една от тях Чиро Имобиле и Фелипе Андерсон изскочиха сами срещу Ханданович, но италианският нападател стреля над вратата, вместо да подаде на съотборника си. Домакините отговориха с коварен удар на Марсело Брозович, избит от Маркети.

След почивката в игра се появиха Икарди и Жоао Марио, но нещата се развиха още по-зле за Интер. В 55-ата минута Имобиле напредна и беше повален от последния в защитата на "нерадзурите" Жоао Миранда. Бразилецът получи директен червен картон, а Лукас Билия с мощен шут под гредата реализира дузпата и до голяма степен сложи край на интригата.
Брозович и Мурийо опитаха да оставят Интер в мача, но изстрелите им бяна неточни. В същото време само късметът спаси домакините след поредния удар на Фелипе Андерсон от изгодна позиция. В 76-ата минута Стефан Раду също беше изгонен и това накара Лацио да се прибере в половината си и да брани комфортния аванс. Десетина минути по-късно Брозович засече с глава центриране на сънародника си Перишич и намали на 1:2, но радостта остана за гостите.

ИНТЕР - ЛАЦИО 1:2 (0:1)
0:1 Ф. Андерсон (20)
0:2 Л. Билия (56) д.
1:2 М. Брозович (84)