Няма логика: Лацио остана с празни ръце срещу Киево (видео)

Лацио допусна изненадваща и нелогична загуба с 0:1 при домакинството си на Киево в първия мач от 22-ия кръг на Серия "А". Столичани атакуваха цял двубой, създадоха куп опасности, но ги пропуснаха до една и за капак в последната минута на редовното време бяха хванати на контраатака и наказани с попадение на Роберто Инглезе.

"Орлите" отправиха 20 изстрела към вратата на Стефано Сорентино, но в крайна сметка останаха с празни ръце. С тази загуба Лацио рискува да бъде свален от четвъртата позиция след изиграването на останалите срещи от кръга.

Киево пък беше в серия от четири поредни загуби, като във всичките от тях беше допуснал поне по три гола. На "Олимпико" обаче защитата в жълто оцеля и тимът се изкачи на десета позиция. Разликата с първия отбор под чертата е цели 18 точки и футболистите от Верона могат да са спокойни за мястото си в елита, независимо че все още е януари.