Монако не се шегува и направи сериозна заявка за титлата

Отборът на Монако направи поредна крачка към титлата на Франция. Монегаските победиха един от директните конкуренти за първото място - Ница с категоричното 3:0 и направиха сериозна заявка за спечелването на Лига 1.

В мача от 23-ия кръг на шампионата двата тима се оттеглиха на почивка без попадения, но в самото начало на втората част Валер Жермен откри за домакините. Нападателят показа уважение към бившите си съотборници, с които игра през миналата година, и не изрази бурно радостта си от попадението. В 60-ата минута Радамел Фалкао удвои преднината на Монако, като засече едно центриране по земя на Бенжамен Менди. Десетина минути преди края на срещата отново колумбиецът бе точен и подпечата успеха на тима си. Нападателят се разписа след пас на Тома Льомар.

По този начин Монако излезе еднолично начело на класирането с актив от 52 точки. Монегаските продължават с головите си фестивали и вече са отбелязали цели 68 в Лига 1. Ница пък записа едва второ поражение в шампионата и остава с 49 на втора позиция. Пари Сен Жермен пък е трети с 46 и мач по-малко.