Монако се откъсна с шест точки аванс на върха

Отборът на Монако увеличи на шест точки аванса си пред Пари Сен Жермен на върха във френската Лига 1, след като успя да се наложи като гост на Монпелие в среща от 24-ия кръг.

Така монегаските събраха 55 точки и изпреварват с цели шест ПСЖ и Ница, които обаче са с мач по-малко. Парижани приеха Лил в късния мач за деня и при успех можеха да съкратят преднината на Монако на 3 точки.

Резултатът на "Стад дьо ла Мусон" откри Камил Глик в 16-ата минута след асистенция на Тома Левар. Това беше четвърти гол за Глик през сезона. Килиан Мбапе удвои в 20-ата и така домакините бяха пратени в нокдаун. Все пак те успяха да се върнат в мача в началото на втората част чрез Виторино Илтон.

В 71-ата минута Монако стигна до трети гол, но той не беше зачетен заради вдигната засада на Мбапе.
В 83-ата минута Монпелие беше близо до изравняване, но нападателят на домакините не успя да нанесе точен удар с глава.

В самия край Монако остана с човек по-малко, след като централният бранител Жемерсон получи втори жълт картон.  Монпелие не успя да се възползва от численото си превъзходство и така записа първа загуба през сезона от отбор от първата шестица в класирането.

Лошите новини за Монако са свързани с контузиите на Валер Жермен и Джибрил Сидибе само десетина дни преди първия 1/8-финал в Шампионската лига срещу Манчестър Сити.

В другия мач от кръга, игран по същото време, Бордо се наложи с 4:0 като гост над Каен и се изкачи временно на шестото място.

Жирондиците се възползваха по чудесен начин от подаръцита на нормандската защита и оползотвориха всичките си възможности. С дубъл за успеха на Бордо се отличи Франсоа Камано (22,63), а по един добавиха Диего Ролан (11) и Ярослав Плашил (90).