Наполи стопли феновете с драматична победа (видео)

Наполи изтръгна драматична победа с 2:1 над Сампдория на "Сан Паоло" в първия си за годината мач от програмата на 19-ия кръг. Голът за тима от Генуа падна в 31-ата минута, когато Хисай си вкара автогол. Четвърт час преди края Габиадини изравни, а в последната минута на добавеното време влезлият като резерва дебютант Лоренцо Тонели донесе победата на домакините. С успеха Наполи събра 38 точки, колкото има и втория в класирането Рома, но столичани са с мач по-малко. Лидер е Ювентус с 42.

Домакините излязоха в ролята на фаворит, след като завършиха 2016-а с два впечатляващи резултата 5:3 над Торино и равенство 3:3 с Фиорентина. Времето в Неапол беше доста студено, като термометрите показваха минус три градуса, което обясняваше и малкото зрители на трибуните.

Очакванията за домакинско превъзходство се оправдаха през първите 20 минути. Домакините дори успяха да отбележат гол чрез Лоренцо Инсиние, но той беше отменен заради игра с ръка на Хосе Кайехон преди това при овладяването на центрирането в наказателното поле.

В 27-ата минута се стигна до много сериозна опасност пред вратата на Наполи, след като Алварес стреля от пряк свободен удар и топката мина много близо до целта. Футболистите на Наполи продължиха да играят разсеяно в защита и си изпатиха в 31-ата минута, когато албанецът Елсейд Хисай си отбеляза автогол.

Неаполитанците натиснаха и имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от рефера Марко ди Бело. В самия край на полувремето последваха нови претенции за наказателен удар, след като Кайехон падна пред вратата след едно центриране на Марек Хамшик.

Втората част започна с мощен натиск на домакините, които бяха близо до изравнителен гол, но ударът на Кайехон мина встрани. Сампдория прие играта в своята половина, но използваше всяка възможност за контраатака. Именно така генуезци можеха да удвоят аванса си в 60-ата минута, когато след акция на Луис Муриел топката попадна в Шлик, но той не успя да нанесе хубав удар.

Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Матиас Силвестре получи втори жълт картон за провокация към вратаря Рейна при изнасянето на топката. Последва чудесна атака на Наполи. Кайехон свали центрираната топка към Дрис Мертенс, но ударът му мина встрани.

Четвърт час преди края домакините най-сетне стигнаха до изравнителен гол. Инисие центрира, Кайехон настигна топката и почти от аутлинията я върна пред вратата, където връхлитащия Габиадини успя да я прати в мрежата.

Пет минути преди края Габиадини можеше да донесе победата за своя тим, след като беше изведен сам пред вратата, но ударът му срещна тялото на вратаря. Последваха силни положения пред вратата на гостите. Инсиние и Хамшик нанесоха хубави удари, но първият беше неточен, а втория отразен от Пуджони. Стражът на Сампдория обаче беше безпомощен пред удара на защитника Лоренцо Тонели в добавеното време - 2:1 за Наполи и и първи три точки за 2017 година за отбора на Маурицио Сари.