Президентът на Сампдория: Не Наполи, а съдията спечели мача

Ексцентричният президент на Сампдория Масимо Фереро беше меко казано недоволен след загубата от Наполи с 1:2 в двубоя от 19-ия кръг в Серия А в студа на стадион "Сан Паоло". Победният гол за домакините падна в 95-ата минута, а от половин час преди края на редовното време гостите от Генуа останаха с човек по-малко след изгонването на Матиас Силвестре.

"Съдията Марко ди Бело спечели мача за Наполи. Ние играхме нашата си игра и го правехме доста добре. Изгонването на Силвестре ни закопа. Ди Бело трябва да поеме своята отговорност. Та Силвестре дори не докосна вратаря Хосе Рейна. На всичкото отгоре реферът даде цели пет минути добавено време. Да ни бяха казали, че отиваме на заколение, нямаше да бием този път от Генуа. По моите сметки бяха пропуснати осем засади.

Може би на страничните съдии им бяха окапали ръцете. Въобще забравиха да вдигат флага. Вече съм убеден в нуждата от видеоповторенията. Вярно, всеки може да греши, но не и толкова често и постоянно против единия отбор, в случая нашия. Този мач е истински позор за футбола", избухна Фереро.