Наполи зарадва рожденика Сари с победа за Купата на Италия

Наполи се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след като победи втородивизионния Специя с 3:1 на "Сан Паоло". Успехът дойде като подарък за рождения ден на треньора Маурицио Сари, който е роден на 10 януари 1959 година. Интересното е, че специалистът бе наказан и гледа срещата от трибуните.

Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха още в 3-ата минута с гол на поляка Пьотр Зелински - 1:0. Гостите обаче не се предадоха и успяха да изравнят в 35-ата минута. Разписа се Антонио Пиколо за 1:1.

Съпротивата на Специя продължи до 56-ата минута, когато опитният Емануеле Джакерини отново изведе Наполи напред за 2:1. Маноло Габиадини секунди по-късно осигури комфортен аванс за домакините от 3:1, което беше и крайният резултат в мача.

Следващият съперник на Наполи ще бъде победителят от двойката Фиорентина - Киево, които трябва да изиграят своята среща на 11 януари.