Моуриньо: Удовлетворен съм от играта, не мога да кажа нищо негативно за футболистите

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо заяви, че е доволен от играта, която неговият отбор показа при равенството с Бърнли на "Олд Трафорд" (2:2). Португалецът за пореден път след неуспешен резултат изтъкна, че "червените дяволи" са заслужавали победата. Той отрече и констатацията, че тимът преминава през труден етап, след като не успя да стигне до победата в трети пореден двубой.

"Да, трябваше да победим. Удовлетворен съм от начина, по който отборът игра, по който съставът реагира в опита си да се вдигне след 0:2. Момчетата се бориха, не мога да кажа нищо негативно за тях. Мога само да похваля духа им, реакцията и начинa, по който предприеха всички рискове през второто полувреме.

Не знам как вкараха първия гол - рикошет тук, рикошет там. Подобни голове получавахме и в други мачове. След това се защитаваха 95 минути. С втория си изстрел отново вкараха. Ние цяло второ полувреме играхме в тяхната половина. Бяхме само с един защитник. Два гола изглеждат нищожни на фона на голямата доминация, която имахме. Лингард влезе и помогна. Двамата с Мхитарян дадоха добра динамика на отбора.
Защо да преминаваме през труден период? Защото не печелим мачовете? Защото съперникът стига до вратата ни два пъти и вкарва два гола? С качеството на играта и рискът, който поемахме, заслужавахме да спечелим и срещу Бърнли, и срещу Лестър", сподели Моуриньо.