Моуриньо си иска дузпата: Неприятно, не съм доволен (видео)

Както можеше да се очаква, мениджърът Жозе Моуриньо се нахвърли върху арбитъра, след като неговият Манчестър Юнайтед не успя да надиграе Саутхамптън - 0:0. Португалецът визира ситуацията в 33-ата минута, когато защитникът на гостите Мая Йошида игра с ръка в наказателното си поле, но Крейг Поусън прецени, че това не е за дузпа.

“Неприятни 90 минути за нас днес и особено онази минута, в която реферът не ни даде чистата дузпа - заяви Моуриньо. - Говорих със съдиите, но какво от това? Не съм доволен от това решение. Крейг Поусън имаше лек двубой днес, защото футболистите играеха чисто и само за победа. Не ни дадоха наказателни удари и в два предишни мача”.

“Няма от какво друго да съм недоволен - продължи Специалния. - Играхме достатъчно силно, че да създадем положения, но пропуснахме чисти положения. Равенствата не са хубаво нещо особено когато не можеш да разчитат на половината си отбор. В последните ни две домакинства губехме точки, но аз нямаше с какво да променя нещата, защото не разполагах с играчи, които да ми свършат работа. Видяхте тази вечер: Ромелу Лукаку пропусна още в началото, а минута след това вече беше аут. Все пак не мисля, че футболистът на Саутхамптън го нарани умишлено. Уесли Хут просто играеше за топката. Нямахме късмет, а и лекарите казаха, че трябва веднага да направим смяна.”