Легендата на Наполи направи щастлива Коледата на "адзурите"

Отборът на Наполи ще празнува Коледа на върха в Серия "А". Тимът на Маурицио Сари победи много трудно Сампдория с 3:2 пред 50 000 тифози на "Сан Паоло" в мач от 18-ия кръг на първенството. Капитанът на "адзурите" Марек Хамшик се превърна в истинска легенда на двукратните шампионите, след като донесе победата със своето рекордно 116-то попадение за клуба. Словакът вече е едноличен лидер при стрелците в историята на неаполитанците, след като изпревари Диего Марадона, който има 115 попадения за клуба.

Наполи удари Сампдория след легендарен гол на Хамшик@@@Рамирес бе точен от фаул във втората минута, когато не остави шансове на Пепе Рейна след удар от около 30 метра. Алан изравни в 16-ата минута с удар от няколко метра. Фабио Куалярела от дузпа даде нов аванс на "моряците" в 27-ата минута. Лоренцо Инсиние изравни в 32-ата минута след подаване на Дрис Мертенс. Белгиецът асистира за историческото попадение на Марек Хамшик в 39-ата минута, което го направи най-резултатния играч за Наполи със 116 попадения.

Наполи удари Сампдория след легендарен гол на Хамшик@@@В 77-ата минута Марио Руи от Наполи бе изгонен за втори жълт картон. Мертенс пропусна два пъти да вкара четвърти гол във вратата на Вивиано в минутите преди края.

Въпреки това Наполи спечели ценните три точки, които оставиха "адзурите" на върха с 45 точки.

Наполи удари Сампдория след легендарен гол на Хамшик@@@Самп остана с 27 точки, след като в последните пет двубоя има една точка.