Наполи се върна на върха в калчото

Отборът на Наполи се върна на върха в Серия "А". Тимът на Маурицио Сари надделя над Торино с 3:1 като гост в мач от 17-ия кръг на калчото. На стадион "Гранде Торино" южняците надиграха категорично състава на Синиша Михайлович, като още в 30-ата минута имаха преднина от три гола. Бранителят Калиду Кулибали (4), Пьотр Зиелински (25) и Марек Хамшик (30) бяха точни за "небесносините", като капитанът на Наполи се превърна в легенда с това попадение. Голът бе негов 115-ти за клуба, като изравни Диего Марадона на върха при стрелците в историята на клуба.

Голмайсторът Андреа Белоти върна едно попадение в 64-ата минута, а последните минути домакините играха с човек по-малко, тъй като Адем Ляич, който влезе като резерва, се контузи и напусна принудително.

Наполи се върна на върха в калчото след победа в Торино@@@Така Наполи се възползва от грешната стъпка на досегашния лидер в калчото Интер, който изненадващо отстъпи с 1:3 от Удинезе на "Сан Сиро", записвайки първо поражение за сезона. Отборът от "Сан Паоло" вече има 42 точки, "нерадзурите" останаха с 40 точки, докато Ювентус има 38 точки, но шампионите имат и мач по-малко.

Наполи се върна на върха в калчото след победа в Торино@@@Добрата новина от Милано бе мотивирала до краен предел момчетата на Сари, които още в 4-ата минута излязоха напред в резултата. Централният защитник Кулибали се разписа с глава след центриране от корнер, а попадението бе негово трето през тази кампания, което е личен рекорд. Полякът Зиелински бе изведен сам срещу вратаря в 25-ата минута, когато технично удвои с четвъртия си гол в калчото и общо шести за сезона.

Малко по-късно Хамшик се превърна в истинска легенда на клуба, вкарвайки своя 115-ти гол за Наполи. Словакът се изравни с най-големия идол на тифозите в града - Диего Марадона, който досега бе едноличен голмайстор в историята на "адзурите".

Наполи се върна на върха в калчото след победа в Торино@@@През втората част "биковете" върнаха един гол чрез своята звезда Белоти, който се разписа с удар от границата на наказателното полев в 63-ата минута. Така той прекъсна дългата си голова суша, като вече има четири попадения в шампионата.

Наполи се върна на върха в калчото след победа в Торино@@@Торо се опита да се върне в мача, но пропусна добри възможности пред Пепе Рейна, а Хамшик пропусна дори да стане едноличен голмайстор в историята на клуба със 116 гола.

Загубата е четвърта за отбора на Михайлович, който остана на девето място с 23 точки.