Неочаквана засечка за Севиля (видео)

Оперираният наскоро старши треньор на Севиля Едуардо Берицо се завърна начело на тима в мача срещу Леванте, но андалусийци не успяха да преодолеят блестящия вратар Ойер и последният съдийски сигнал на "Рамон Санчес Писхуан" дойде при нулево равенство. Този резултат попречи на севилци да се изравнят по точки с Реал Мадрид, а отборът във втори пореден двубой не отбеляза гол, след като преди седмица загуби тежко именно от Реал с 0:5.

За Леванте точката е добре дошла. Съставът на Хуан Мунис дори можеше да измъкне победата през второто полувреме, когато организира няколко много опасни контри.
Гостите от Валенсия създадоха първото чисто положения, но оставеният напълно непокрит Енес Унал стреля в Серхио Рико, който инстинктивно изби над гредата. Севиля постепенно се активизира и Гансо нанесе опасен удар с глава, а Ойер спаси мощен шут на Пабло Сарабия. В 35-ата минута Кампана завъртя топката от фаул, но гредата се оказа верен помощник на Рико.

В края на полувремето Габриел Меркадо скочи най-високо след центриране от корнер, но и той уцели гредата.

През второто полувреме Севиля атакуваше с повече скорост, но отново Ойер беше блестящ. В 56-ата минута той отрази удар отблизо на Висам Бен Йедер, а в края на мача още веднъж отчая голмайстора на домакините, избивайки с крак топката след негов силен изстрел по диагонала.
Севиля заема 5-о място в подреждането с 29 точки, а Леванте има 17 пункта и е на 15-а позиция.