Атлетик Билбао с първа победа в Ла Лига от два месеца насам (видео)

Отборът на Атлетик Билбао се справи с 2:1 като гост на Леванте в мач от 15-ия кръг на испанското първенство. Ариц Адурис откри резултата от дузпа в петата минута. Последваха два автогола - на Аймерик Лапорт (72) и Постига (79). С успеха тимът на Хосе Сиганда се отдалечи от опасната зона.

В четвъртата минута съдията назначи дузпа за “лъвовете”. Защитата на домакините не се ориентира добре, Адурис подаде с пета към Раул Гарсия, който центрира успоредно на голлинията, а там Оскар де Маркос беше побутнат от Тоньо. Баският стрелец беше точен от дузпа и се превърна в най-възрастния голмайстор на Атлетик в Примера - 36 години и 302 дни. В 12-ата Хосе Моралес стреля, топката се отби и мина много опасно до гредата. В 23-ата топката облиза горната греда след удар на Де Маркос. В 42-ата Кепа Арисабалага направи страхотно спасяване след насочване с глава на Емануел Боатенг.

След почивката “гранотас” овладяха топката и натиснаха своя опонент. В 64-ата Чема беше много близо до гол, но топката облиза гредата. В 72-ата валенсианци изравниха при дискусионни обстоятелства. Иви центрира отляво, а Аймерик Лапорт си отбеляза автогол. Той беше притиснат от Юнал, който беше в положение на засадата. Реферът зачете попадението. В 79-ата билбаинци отново поведоха. Постига също си отбеляза автогол в опит да изчисти. В 83-ата Ойер се справи с удар на резервата днес Иняки Уилиямс.