Героизмът на Шалке 04 отиде в кошчето (видео)

Седмица след епичното дерби срещу Борусия (Дортмунд), в което Шалке 04 навакса четири гола изоставане, тимът от Гелзенкирхен разочарова с домакинско 2:2 срещу най-слабия съперник в Бундеслигата - Кьолн. По този начин “миньорите” пропуснаха да свалят РБ (Лайпциг) от второто място, а най-щастливи са в Байерн (Мюнхен), защото авансът на шампионите на върха беше увеличен до 6 точки.

Шалке на два пъти повеждаше срещу Кьолн, но гостите успяваха да изравнят, а в последните секунди се защитаваха с 9 души на терена. Това е едва трети мач на “козлите” без загуба, като те единствени продължават да са без победа и разликата с първия отбор над чертата набъбна до 9 пункта.

Гуидо Бургщалер реализира дежурния си гол за “кралскосините” в 37-ата минута, но шест минути след подновяването на играта Серу Гираси беше точен за 1:1.

Друг от разписалите се в Дортмунд - Амин Арит, даде нов аванс на Шалке в 73-ата минута, но пет по-късно Гираси пак изравни - този път от дузпа, решението за която беше взета след изглеждане на повторението.

Финалът на двубоя на “Фелтинс Арена” беше драматичен, като домакините нападаха с всички сили. В последната минута на редовното време Налдо, който изравни за 4:4 срещу Борусия, отново засече опасно с глава, но този път топката мина на сантиметри от целта.
В добавеното време Кьолн стигна до атака, при която Юя Осако падна в наказателното поле, а арбитърът Тобиас Щийлер прецени, че това е симулация и вдигна втори жълт картон на японеца.
И това обаче не беше краят, защото след това 17-годишният защитник на гостите Ян Бисек получи тежък удар в главата и не успя да продължи срещата. Това предостави шанс на домакините да атакуват с двама души повече, но до победен гол не се стигна.