Кьолн загуби по-важния двубой

Три дни след окуражителния успех с 1:0 над Арсенал в Лига Европа отборът на Кьолн се провали в далеч по-важния си тест - срещу Херта (Берлин) за първенство. Играчите на Петер Щьогер отстъпиха с 0:2 на своя терен и продължават да са единствения тим без победа след изминалите вече 13 кръга в Бундеслигата. Логично Кьолн е последен в класирането, като разликата с 15-ия - първият тим, който със сигурност не изпада, достигна 11 точки.

Ведад Ибишевич (17’,64’-дузпа) вкара и двата гола на “Райн Енерги Щадион”.

Най-важните неща в мача бяха две решения на главния арбитър Бибиана Щайнхаус. Единствената жена сред съдийския елит в Германия не уважи претенциите на домакините за наказателен удар в 51-ата минута, а 13 по-късно уважи тези на столичани.
При ситуацията в полето на Херта Карим Рекик спря с ръце топката след изстрел на Серу Гираси. Щайнхаус обаче прецени, че не е имало умисъл. Тя все пак се съгласи да прегледа спорния момент на запис, но само за да затвърди първоначалното си мнение, че дузпа няма.
В 64-ата минута реферът пък изобщо не се двоуми, след като Матиас Леман фаулира Дейви Зелке в наказателното поле на “козлите”.
В оставащите четири кръга до зимната пауза на Кьолн му предстоят битки срещу Шалке 04, Фрайбург, Байерн (Мюнхен) и Волфсбург.
Иначе Херта също не е в цветуща форма и е спечелил само четири срещи досега.