Треньорът се махна, снегът падна, но Кьолн сътвори още по-голяма глупост (видео)

Трудно е да се опише какво се случи в Кьолн седмица след раздялата с Петер Щьогер. Отборът записа историческа издънка при домакинството си на Фрайбург в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Тимът поведе с 3:0 за по-малко от половин час, но в крайна сметка загуби с 3:4. По този начин “козлите” продължават да са единствени без победа от началото на шампионата, като разликата с първия тим над чертата на директно изпадащите вече е 11 точки.

Двубоят започна с половин час закъснение заради обилния снеговалеж над Кьолн. Дълго време домакините чистеха терена на “Райн Енерги Щадион”, но пак не успяха да се справят напълно и мачът стартира при лоши условия.

Домакините показаха освободеност и развинтиха гостите с три попадения до 29-ата минута, дело на Лукас Клюнтер, Серу Гираси от дузпа и автогол на Калеб Станко. Всички в Кьолн се забавляваха, като особено интересен беше моментът при наказателния удар, когато заради снега не се виждаше точката за изпълнение на дузпата. Наложи се реферът да отмерва 11-те метра.

Треньорът на Фрайбург Кристиан Щрайх обаче взе точните решения и още при 0:2 направи двойна смяна, което се оказа находчив ход. Пет минути преди почивката Нилс Петерсен върна единия гол, а останалото остана за след това.
В 65-ата Яник Хаберер още повече редуцира изоставането на гостите. Сащисаните домакини не знаеха какво да сторят и всяка атака пред тяхната врата беше опасна. Така се стигна до 90-ата минута, когато Петерсен изравни от дузпа.
Последваха три (!!!) чисти положения за Фрайбург, преди в добавеното време Гираси да направи още една дузпа за ущърб на Кьолн, която отново Петерсен реализира за крайното 4:3 в полза на гостуващия отбор.
Прогнозите за Кьолн не са добри, защото в сряда предстои гостуване на шампиона Байерн (Мюнхен).
За Фрайбург това е едва трети успех до момента, но той беше достатъчен за излизане от зоната на изпадащите директно. Компания на Кьолн там прави Вердер (Бремен).