Майнц остави Кьолн в калта след скандална дузпа

Отборът на Майнц 05 надделя с 1:0 у дома над Кьолн в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Точен за победителите днес беше Даниел Брозински от дузпа в 43-ата минута, която беше повече от дискусионна. “Козлите” продължават да са последни с актив от едва две точки. Майнц се изкачи до средата на класирането.

Домакините бяха по-активни в началото. Първият шанс дойде в 14-ата минута, когато Александру Максим стреля неточно с глава след центриране на Даниел Брозински. Пет минути по-късно гостите също пропуснаха, като последното подаване към Зимон Цолер не беше прецизно. В 36-ата “козлите” изковаха най-добрата възможност за първото полувреме: Цолер подаде към Серу Гираси, след чийто удар топката премина много близо до гредата. В 43-ата Майнц откри резултата след точно изпълнена дузпа от Брозински. Пабло де Бласис се строполи в наказателното поле и заблуди топсъдията Феликс Брих.

През второто полувреме домакините бяха принудени да пазят аванса с човек по-малко. В 71-ата минута Донати получи червен картон за неспортсменска игра. Все пак Майнц се справи и задържа трите точки в ръцете си.