Севиля шокира Виляреал като гост с обрат от 0:2

Впечатляващ обрат от 0:2 направи Севиля при гостуването си на Виляреал от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Андалусийците прекършиха “Жълтата подводница” с 3:2. Севиля е на пето място в класирането с 25 точки, а Виляреал е шести с 21.

В 19-ата минута Пабло Форналс намери с хубав пас по земя отдясно Седрик Бакамбю, който отблизо изпрати топката в горния ляв ъгъл на Серхио Рико за 1:0.

В 53-ата минута Карлос Бака демонстрира качествата си, наказвайки бившите си съотборници от Севиля с хубав гол за 2:0. Колумбийският нападател показа отлична бързина след контраатака на домакините, напредна в половината на севилци, преодоля и стража Серхио Рико и изпрати топката в мрежата.

След това обаче мачът се разви кошмарно за “Жълтата подводница”. Първо Клеман Ленгле с глава след центриране от фаул върна едно попадение за гостите, а само две минути по-късно Франко Васкес порази вратата на Виляреал за 2:2 с изстрел от дъгата на наказателното поле и неособено убедителна намеса на стража Мариано Барбоса. Но това не бе всичко. В 78-ата минута Евер Банега превърна в гол отсъдената за нарушение на Виктор Руис срещу противников футболист нарушение и обратът стана факт.

Руис получи втори жълт, респективно червен картон, но и с 10 души домакините можеха да стигнат до 3:3. първо Бакамбю в добавеното време бе много близо до прекрасен гол със странична ножица, но топката мина встрани от целта, а в последните секунди Карлос Бака стреля в аут и Севиля се поздрави с победа в може би последния мач на старши треньора на тима Едуардо Берицо начело на тима, тъй като специалистът вероятно ще се отдаде изцяло на лечение. Както е известно, Берицо е болен от рак на простатата.