Клоп обясни защо Ливърпул се срина след почивката

Наставникът на Ливърпул Юрген Клоп за пореден път трябваше да отговаря на въпроси как отборът му съумява да изпуска наглед спечелени мачове. При гостуването си на Севиля в Шампионската лига мърсисайдци поведоха с 3:0 до почивката, но срещата завърши 3:3. За да се класира за осминафиналите тимът от “Анфийлд” се нуждае от равенство на свой терен срещу Спартак (Москва). Клоп призна, че футболистите му са се отпуснали в първите минути на втората част и това е позволило на Севиля да положи началото на обрата.

“През второто полувреме спряхме да играем футбол. Това е единственото ни оръжие и не се възползвахме от него. Беше абсолютно нормално да сме уверени в себе си след тези три гола до почивката. Но после престанахме да играем. В еидн период от 15 минути бяхме пасивни и се върнахме дълбоко в половината си. Браво на Севиля. Те не се отказаха, усетиха слабостта ни и ни наказаха”, откровен беше Клоп.

При 3:2 можехме да решим всичко с четвърти гол, но не го сторихме. Сега се чувстваме така, сякаш сме загубили, а всъщност не загубихме. Остава ни още един мач и всичко е в нашите ръце. Въпреки това, е разбираемо защо не сме в добро настроение”, добави германецът.