Късен гол попари Попето и Спартак, шансовете на руския тим почти се изпепелиха (видео+галерия)

Отборът на Спартак (Москва) се издъни у дома срещу аутсайдера Марибор в мач от група "Е" на Шампионската лига, завършил 1:1. Българинът Ивелин Попов започна от първата минута на двубоя и беше сменен в 63-ата. Зе Луиш вкара за московчани в 82-ата минута, но Мешанович изравни в 92-ата. При успех днес Спартак щеше да се изравни с Ливърпул на върха в групата и да изпревари с една точка Севиля. Вместо това Попето и компания останаха трети преди схватките си с Ливърпул и Севиля.

Домакините тръгнаха смело напред от първата минута. В седмата Луис Адриано взе топката от краката на Попето и не сполучи с удара от чудесна позиция. В 18-ата Зе Луиш направи хубав рейд отляво, финтира защитник, освободи се за центриране, но асистира неточно и бранител изби от малкото наказателно поле. В 45-ата Марио Пашалич насочи прекалено високо след удар с глава. Гостите от Словения атакуваха плахо, но показаха, че в някоя рядка контра могат да накажат своя съперник.
Спартак (Москва) - Марибор@@@
В 48-ата минута Ивелин спря с нарушение отзад скоростна акция на гостите. Съдията правилно извади жълт картон на българина. След центрирането Шулер отклони топката, вратарят на московчани не помръдна, а кълбото се отклони от страничната греда. В 63-ата Попето беше сменен.

Домакините усилиха натиска си, но мерникът им все им изневеряваше. В 77-ата Зе Луиш беше оставен абсолютно сам на първата греда, скочи и стреля с глава, но прати кълбото на около половин метър встрани в аут. Две минути по-късно отново Зе Луиш насочи неточно с глава, този път от по-далечно разстояние.
В 82-ата руският състав най-сетне стигна до така търсения гол. Зе Луиш взе мъдрото решение да пропусне топката след центриране отляво, така той се освободи и секунди по-късно получи топката и отблизо насочи по земя към далечния ъгъл на вратаря - 1:0. След гола домакините се дръпнаха по-назад и позволиха на своя противник да атакува. Така се стигна до 92-ата минута, в който Мешанович беше забравен в малкото накателно поле, получи топката на крак и отблизо реализира без съпротива на вратата.

Спартак (Москва) - Марибор 1:1
1:0 Зе Луиш (82)
1:1 Мешанович (92)