Севиля пак разочарова Ливърпул, този път мърсисайдци пропиляха аванс от три гола (видео)

Ливърпул пропусна възможността да се класира за елиминациите на Шампионската лига още днес, след като пропиля аванс от три гола и в крайна сметка завърши 3:3 със Севиля на "Рамон Санчес Писхуан". Така мърсисайдци отново не успяха да вземат реванш от андалусийци за загубата във финала в Лига Европа през 2016-а и изпусната победа на "Анфийлд" през септември. Гостите смятаха, че са решили всичко в своя полза до 30-ата минута, когато вече водеха с 3:0 след два гола на Роберто Фирмино (2', 30') и един на Садио Мане (22'). След почивката обаче Висам Бен Йедер (51' и 60'-дузпа) върна Севиля в мача с две бързи попадения, за които голям принос имаше бившият играч на испанския тим Алберто Морено. В добавеното време Гуидо Писаро изравни резултата след корнер пред вратата на Лорис Кариус.

В стартовите 11 на домакините имаше четири корекции от срещата със Селта (2:1). Рико, Меркадо, Банега и Бен Йедер се завърнаха сред титулярите.
Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе направил две промени в сравнение със състава, който победи Саутхамптън в събота. Лорис Кариус започна на вратата, а Джо Гомес беше предпочетен пред Трент Александър-Арнолд.
Двубоят започна перфектно за гостите, които още във втората минута, при първия си корнер, поведоха в резултата. Коутиньо центрира от ъгловия удар, Вайндалдум продължи с глава към далечната греда където Фирмино засече и с хубав удар от малък ъгъл даде аванс на мърсисайдци. Това бе четвърти гол за бразилския нападател в Шампионската лига през този сезон.
В 13-ата минута Ескудеро пропусна добра възможност за Севиля, след като получи много хубаво подаване от Нолито, но реши да стреля от малък ъгъл и прати топката от външната страна на мрежата. Шест минути след това домакините стигнаха до още по-чиста ситуация. Нолито финтира много технично Джо Гомес, след което се озова очи в очи с Кариус и стреля в ъгъла, но стражът на Ливърпул успя да отклони с ръка топката, която срещна гредата, след което Кариус улови. Секунди след това и Бен Йедер се озова в чиста позиция, но неговият удар премина на няколко сантиметра от далечната греда. Двубоят продължи да бъде много отворен и Ливърпул отговори с пропуск от подобен калибър. Този път Фирмино излезе сам срещу Рико, но вратарят на Севиля изби. При последвалия корнер гостите направиха същото, което сториха и във втората минута. Коутиньо центрира, Фирмино отклони с глава към далечната греда, където Мане засече много добре с глава, пращайки топката по диагонала.
В 30-ата минута преднината на Ливърпул стана класическа. Мане проби отляво и стреля, Рико успя да парира, но топката стигна до Фирмино, който бе зад гърба на стража и я насочи в опразнената врата.
Пет минути преди почивката Коутиньо изведе прецизно Салах, който излезе сам срещу Серхио Рико, но вратарят на Севиля отново се намеси добре и изби.
В 51-вата минута Бен Йедер върна един гол с активната помощ на Алберто Морено, който първо направи ненужен фал, след което на успя да попречи по никакъв начин на нападателя, който засече на близката греда центрирането на Банега от свободния удар.
Само девет минути след това отново Морено се провали, след като  сам подари топката на Бен Йедер и впоследствие го препъна. Французинът изпълни точно дузпата, която обаче трябваше да бъде пребита. Бен Йедер не трепна и при втория си опит - 2:3.
41 Севиля - Ливърпул
Това начало на втората част смути мърсисайдци. В 63-ата минута удар на Бен Йедер бе избит от Кариус в гредата, но в тази ситуация бе маркирана и засада, така че дори топката да бе влязла във вратата, гол нямаше да има.
В 71-вата минута Салах бе много близо да увеличи отново преднината на гостите, но негов опасен изстрел рикошира в бранител и излезе в ъглов удар. В следващите минути Банега успя да предотврати чиста възможност пред своята врата, след като се хвърли и пресече подаване на Джан към оставения сам в наказателното поле Мане. В 81-вата минута сенегалецът пък стреля неточно от чиста позиция.
В заключителните секунди Ливърпул допусна изравнителен гол по най-типичния за отбора начин - след корнер. Получи се рикошет след центрирането, топката стигна до Писаро, който от десетина метра преодоля Кариус за крайното 3:3.