Витал Хейнен: Сега трябва да спечелим само два гейма вкъщи

Фридрихсхафен нанесе първо поражение на Нефтохимик в Шампионската волейболна лига. Треньорът Витал Хейнен изведе своя тим до победа с 3:1 в груповата фаза на турнира. Пред камерите на Диема Спорт, белгиецът разкри на какво отдава успеха на своя тим и какви са очакванията му за предстоящия реванш на 12 ноември (неделя) в Германия.

„Преди всичко искам да кажа, че за съжаление някой трябва да загуби. Мисля, че нашият сервис беше много по-ефективен от този на Нефтохимик и това беше голямата разлика между двата отбора. Направихме така, че Нефтохимик много по-трудно да организира атаката си. Много е важно да спечелиш два гейма, които са изключително важни за реванша. След това представянето ни тръгна надолу. Те започнаха да нападат много добре. При такива обсоятелства всеки може да победи и в крайна сметка ние го направихме. Доволен съм от резултата. Най-важно е да спечелиш. Това е първата стъпка. Този резултат ни поставя в много по-добра позиция за реванша в неделя. Сега трябва да спечелим само два гейма вкъщи. Основната ни цел е винаги да се представяме по-добре. Искам да играем по-добре в неделя. Ще видим какво ще предложи и Нефтохимик. Никога не съм печелил Шампионската лига и до този момент гледах единствено Нефтохимик и не съм гледал напред. Не знам до къде може да стигне моя тим”, заяви Витал Хейнен.

Нефтохимик - Фридрихсхафен 1:3@@@