Валентин Братоев: Ще дадем всичко от себе си, пък може и да се играе "Златен гейм”

Нефтохимик 2010 (Бургас) отстъпи с 1:3 на немския Фридрихсхафен в мач №1 от Шампионската лига. След срещата волейболистът на българските шампиони Валентин Братоев коментира пред Диема Спорт какви са причините за загубата и какво трябва да се промени в играта на бургазлии.

„Не ни се получиха първите две части. Бяхме слаби в атака. Те са много добре структуриран и рутиниран отбор. В този тим има хора, които играят на високо ниво отдавна. Това, което се случи не е изненада. Ние дадохме максимума от себе си, но той се оказа недостатъчен за победа. Имахме моменти, в които играхме добре. Просто накрая не успяхме да издържим.

Нефтохимик - Фридрихсхафен 1:3@@@

Отборът на Фридрихсхафен не е „Уау”. Той просто е много добре селектиран и подреден. Това са хора на средно волейболно ниво. Те не са от Зенит (Казан), Тренто или Модена. Когато обаче ги вземеш и ги научиш да правят правилните неща, отборът става труден за преодоляване от отбор, който не е много по-добър от тях. За нас беше трудно. Няма върху какво да наблегнем за два дни. Почиваме, вдругиден отиваме в София и заминаваме за Германия. Може би във Фридрихсхафен ще има по-малко напрежение върху някои от по-младите момчета. Може да имаме малко повече шанс, ако играем така, както днес. Ако ние не играем нашия волейбол, мачът ще бъде много бърз. Ще дадем всичко от себе си, пък може и да се играе "Златен гейм”, заяви Валентин Братоев.